2215/20VI-1000
Description
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000'
DataSheet
2215/20VI-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:7/28
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:1000V
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Jacket Color:Violet
Ratings:UL Style 1430
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HOOK-UP STRND 16AWG GREEN 100'
781836 BR005
781836 BR005
HOOK-UP STRND 1AWG 600V BRN 100'
461019 BR001
461019 BR001
HOOK-UP STRND 10AWG BROWN 1000'
CABLE SATA F-F 500MM
2215/20VI-1000
2215/20VI-1000
VS-60APF06PBF
VS-60APF06PBF
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AC