2671/26BK-1000
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 1000'
DataSheet
2671/26BK-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:26 AWG
Conductor Strand:66/44
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.042" (1.07mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.010" (0.25mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Jacket Color:Black
Ratings:UL Style 1692/1568
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
28UL1007STRYEL250
28UL1007STRYEL250
HOOKUP STRND 28AWG 300V YLW 250'
3051/1 BL001
3051/1 BL001
HOOK-UP SOLID 22AWG BLUE 1000'
55A0112-18-1
55A0112-18-1
HOOK-UP STRND 18AWG 600V BROWN