2451/32GN-500
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 32AWG GREEN 500'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
2451/32GN-500 PDF
Type Description
Series:2451
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:32 AWG
Conductor Strand:7/40
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.0030" (0.076mm)
Length:500.0' (152.4m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-90°C ~ 250°C