2215/22BU-1000
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000'
DataSheet
2215/22BU-1000 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:7/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:1000V
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C