2615/30-BK-1000
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 1000'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
2615/30-BK-1000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:30 AWG
Conductor Strand:7/38
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.043" (1.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C