2200/22SVI-100
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG VIOLET 100'
DataSheet
2200/22SVI-100 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:Solid
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter:0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.010" (0.25mm)
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:150V
Operating Temperature:80°C