SDL-CX-125-5
Description
GAMMA C SHRK 0.25-1.11X4.92" 5PK
DataSheet
SDL-CX-125-5 PDF
Type Description
Series:SDL
Package:Box
Part Status:Active
Type:Tubing
Length:0.410' (125.00mm, 4.92")
Diameter:0.25" ~ 1.11" (6.4mm ~ 28.2mm)
Width:-
Material:Silicone Rubber
Thickness:-
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ST250-1 BLK
ST250-1 BLK
SHRINK TAPE 1" X 16' BLACK