BG232VA21CP
Manufacturer
PFLITSCH
VIGOR # :
Description
CABLE GLAND 18-21MM M32 BRASS
Catalog
Cable and Cord Grips
DataSheet
BG232VA21CP PDF
Type Description
Series:blueglobe®
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Cable Gland
Cable Diameter:0.71" ~ 0.83" (18.0mm ~ 21.0mm)
Thread Size:M32x1.5
Conduit Hub Size:-
Panel Hole Size:1.260" (32.0mm)
Material:Brass, Nickel Plated
Includes:-
Color:Silver
Ingress Protection:IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FPG-21
FPG-21
CORD GRIP PG 21 GRAY CR:13 - 18
CABLE GLAND 6.5-9.5MM 3/8NPT
CABLE GLAND 25-32MM M40 BRASS
2919
LAMP SOCKET WEDGE BASE T-3.25 BK
UTP28X4BL
UTP28X4BL
CAT 6A 28AWG UTP PATCH CORD, CM/