BG225VA15CP
Manufacturer
PFLITSCH
VIGOR # :
Description
CABLE GLAND 12-15MM M25 BRASS
Catalog
Cable and Cord Grips
DataSheet
BG225VA15CP PDF
Type Description
Series:blueglobe®
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Cable Gland
Cable Diameter:0.47" ~ 0.59" (12.0mm ~ 15.0mm)
Thread Size:M25x1.5
Conduit Hub Size:-
Panel Hole Size:0.984" (25.0mm)