AL-CWP-125-0-C
Description
CABLE WRAP, 1/8", UV BLACK
DataSheet
AL-CWP-125-0-C PDF
Type Attributes:Harness
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.061" (1.55mm)
Diameter - Inside, Expanded:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:0.125" (3.18mm)
Material:Polyethylene (PE)
Color:Black
Length:100' (30.48m)
Wall Thickness:0.032" (0.81mm)
Operating Temperature:-60°C ~ 88°C