EXSAM1A240GB025IC0
Manufacturer
ExAscend
VIGOR # :
Description
EXASCEND SSD 240GB SATA3 2.5" ML
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
EXSAM1A240GB025IC0 PDF
Type Description
Series:SI2
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:240GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:540MB/s
Speed - Write:520MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:100.50mm x 69.85mm x 7.00mm