HS35R0500H37201
Manufacturer
Dynapar Corp
VIGOR # :
Description
0500 PPR, 1" BORE DIAMETER
Catalog
Encoders
DataSheet
HS35R0500H37201 PDF
Type Description
Series:HS35R
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Optical
Output Type:-
Pulses per Revolution:500
Voltage - Supply:5V ~ 26V