HS35R0600H110
Manufacturer
Dynapar Corp
VIGOR # :
Description
0600 PPR, 1" BORE DIAMETER
Catalog
Encoders
DataSheet
HS35R0600H110 PDF
Type Description
Series:HS35R
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Optical
Output Type:-
Pulses per Revolution:600
Voltage - Supply:5V ~ 26V