ZIO-101962
Manufacturer
Smart Prototyping/NOA Labs
VIGOR # :
Description
PM1.0 PM2.5 PM10 SENSOR PMSA003I
Catalog
Particle, Dust Sensors
DataSheet
ZIO-101962 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Air Sensor
Output Type:I²C, UART
Sensitivity:1μg/m3
Current - DC Forward (If) (Max):100 mA
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Mounting Type:Chassis Mount
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C