0630-25241-B-032
Manufacturer
Suco Technologies Inc.
VIGOR # :
Description
CANOPEN 2.0A PRESSUER TRANSDUCER
Catalog
Pressure Sensors, Transducers
DataSheet
0630-25241-B-032 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Applications:-
Pressure Type:Gauge
Operating Pressure:0 ~ 3625.94PSI (0 ~ 25000kPa)
Output Type:Digital
Output:-
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:10V ~ 32V
Port Size:Male - 1/4" (6.35mm) G
Port Style:Threaded
Features:Temperature Compensated
Termination Style:Connector
Maximum Pressure:10877.83PSI (75000kPa)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C