A14B-1-20-J-72
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
THERMOCOUPLE J TYPE 20AWG WIREON
Catalog
Temperature Sensors - Thermocouples, Temperature Probes
DataSheet
A14B-1-20-J-72 PDF
Type Description
Series:A14B
Package:Box
Part Status:Active
Element Type:J - Type
Temperature Range:-70°C ~ 480°C
Length - Lead Wire:72" (1.83m)
Conductor Type:-
Terminal Type:Exposed Lead Wires
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
I6-25-18
I6-25-18
PT100, 3W, 1/4 X 18 SS304,36FL