A12-11-16-C-ST4
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
C, 1/4 X 16 AL2O3, UNG, SMC
Catalog
Temperature Sensors - Thermocouples, Temperature Probes
DataSheet
A12-11-16-C-ST4 PDF
Type Description
Series:A12
Package:Box
Part Status:Active
Element Type:-
Temperature Range:426.66°C
Length - Lead Wire:-
Conductor Type:Non-Grounded
Terminal Type:Enclosed Terminals
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
A12-1-20-C-ST4
A12-1-20-C-ST4
C, 1/8 X 20 MOLY, UNG, SMC
B2-2-J-36
B2-2-J-36
J, .010 X .0015 X 36FL
SN203E
SN203E
PT1000TR160/E, TEMP PROBE 15 M
UE36A10702000T
UE36A10702000T
QSFP DD CONNECTOR SMT, WITH SOLD
A12-11-16-C-ST4
A12-11-16-C-ST4
C, 1/4 X 16 AL2O3, UNG, SMC
CABLE FFC 35POS 1.25MM 8"
GA0402D120FXAAP31M
GA0402D120FXAAP31M
CAP CER 12PF 50V HI FREQ 0402