A14B-1-24-T-36
Manufacturer
Nanmac
VIGOR # :
Description
THERMOCOUPLE T TYPE 24AWG WIREON
Catalog
Temperature Sensors - Thermocouples, Temperature Probes
DataSheet
A14B-1-24-T-36 PDF
Type Description
Series:A14B
Package:Box
Part Status:Active
Element Type:T - Type
Temperature Range:-70°C ~ 480°C
Length - Lead Wire:36.000" (914.40mm)