SM340K10L
Manufacturer
ANYSOLAR
VIGOR # :
Description
MONOCRYS SOLAR CELL 73.5MW 6.91V
Catalog
Solar Cells
DataSheet
SM340K10L PDF
Type Description
Series:IXOLAR™
Package:Bulk
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:73.5 mW
Current @ Pmpp:13.2 mA
Voltage @ Pmpp:5.58 V
Current - Short Circuit (Isc):14 mA
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:6.91 V
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:1.34" L x 0.63" W x 0.08" H (34.0mm x 16.0mm x 2.0mm)