KXOB25-14X1F-TB
Manufacturer
ANYSOLAR
VIGOR # :
Description
MONOCRYS SOLAR CELL 30.7MW 690MV
Catalog
Solar Cells
DataSheet
KXOB25-14X1F-TB PDF
Type Description
Series:IXOLAR™
Package:Tube
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:30.7 mW
Current @ Pmpp:55 mA
Voltage @ Pmpp:560 mV
Current - Short Circuit (Isc):58.6 mA
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:690 mV
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:0.906" L x 0.315" W x 0.071" H (23.00mm x 8.00mm x 1.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MONOCRYSTALN SOLR CELL 2.5W 8.2V