SM262K10L
Manufacturer
ANYSOLAR
VIGOR # :
Description
MONOCRYST SOLAR CELL 5.71W 6.91V
Catalog
Solar Cells
DataSheet
SM262K10L PDF
Type Description
Series:IXOLAR™
Package:Bulk
Part Status:Active
Power (Watts) - Max:5.71 W
Current @ Pmpp:1.02 A
Voltage @ Pmpp:5.58 V
Current - Short Circuit (Isc):1.09 A
Type:Monocrystalline
Voltage - Open Circuit:6.91 V
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:8.661" L x 4.961" W x 0.083" H (220.00mm x 126.00mm x 2.10mm)