NBB0.8-5GM25-E2
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
INDUCTIVE SEN 0.8MM PNP
Catalog
Proximity Sensors
DataSheet
NBB0.8-5GM25-E2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.031" (0.8mm)
Output Type:PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency:-
Shielding:Unshielded
Material - Body:Stainless Steel
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Cable
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C