
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.315" (8mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530392 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
IND PROX M8 LONG PNP NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 17.6MM CYL
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V
SI600 4MM M18NEMBPNOCPV3W
AC/DC CONVERTER 5V 45W