
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ICS |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 80°C (TA) |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ICS08L45N40M5PO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 17.6MM CYL
SI600 8MM M12SNEMBNNOCPV4W
SI600 1.5MM065SEMBNNCCPV3W
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
IND PROX M8 LONG PNP NO
ULTRASONIC DIFFUSE REFLECTION SE