MNS2-9-IN-CM-500
Description
ALTA IND AC CURRENT METER 500A
DataSheet
MNS2-9-IN-CM-500 PDF
Part Status:Active
For Measuring:AC
Sensor Type:Current Sensor
Current - Sensing:500A
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 100Hz
Linearity:-
Accuracy:±2%
Voltage - Supply:2V ~ 3.8V
Response Time:-
Current - Supply (Max):35mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C