MNS2-9-W2-CM-150
Description
ALTA WIRELESS AC CURRENT METER -
DataSheet
MNS2-9-W2-CM-150 PDF
Part Status:Active
For Measuring:AC
Sensor Type:Current Sensor
Current - Sensing:150A
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 100Hz
Linearity:-
Accuracy:±2%
Voltage - Supply:2V ~ 3.8V
Response Time:-
Current - Supply (Max):22.6mA
Operating Temperature:-18°C ~ 55°C