JC10F-025A-V
Description
CURRENT TRANS J&D 5A 10MM
DataSheet
JC10F-025A-V PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:25A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, 0V ~ 5V
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 60Hz
Linearity:±2%
Accuracy:±2%
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Quantity Unit Price Ext. Price
HX 50-P
HX 50-P
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC