MNS2-9-IN-MA-020
Description
ALTA INDUSTRIAL WIRELESS 0-20 MA
DataSheet
MNS2-9-IN-MA-020 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Active
For Measuring:DC
Sensor Type:Current Sensor
Current - Sensing:20mA
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:-
Accuracy:-
Voltage - Supply:2V ~ 3.8V
Response Time:-
Current - Supply (Max):22.6mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C