OESA-75-2-5
Manufacturer
Kilo International
VIGOR # :
Description
KNOB KNURLED W/SKRT 0.250" METAL
Catalog
Knobs
DataSheet
OESA-75-2-5 PDF
Type Description
Series:OES
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:Cylindrical with Skirt
Type:Knurled, Diamond
Shaft Size:0.250" (6.35mm)
Diameter:0.750" (19.05mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Height:0.625" (15.88mm)