093831R35S01
Manufacturer
FATH Inc.
VIGOR # :
Description
35MM DIN RAIL, HOOK & LOOP CABLE
Catalog
Accessories
DataSheet
093831R35S01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Hardware Type:DIN Rail Clip
Specifications:20.0mm x 180.0mm Hook and Loop
For Use With/Related Products:35mm DIN Rail
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
13CS0004
13CS0004
COVED SPACER, .260 ID, 1.000 OD,
SLPB-1L-W
SLPB-1L-W
SNAP LATCH WHITE 0.142" - 0.228"
DINRAIL EMPTY HOUSING DOUBLE
093831R35S01
093831R35S01