FTA4306953035N
Manufacturer
Fechometal
VIGOR # :
Description
304 SS BND 3/8" X 0.025" X 100'
Catalog
Miscellaneous
DataSheet
FTA4306953035N PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Band
Color:Silver
Size / Dimension:100.00' L x 0.375" W (30.48m x 9.53mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
6THS4
6THS4
STAINLESS KNURLED SPRING PLUNGER
715-6-7/16-150-SB
715-6-7/16-150-SB
ALUMINUM PRESS-FIT THRUST PIN
832X321S
832X321S
S SERIES, 8-32 SYM THREADED INSE
FTA4306953035N
FTA4306953035N