ALX20-500-2000/120SP+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
VIGOR # :
Description
FLOOR STANDING DC ELECTRONIC LOA
Catalog
Equipment - Specialty
DataSheet
ALX20-500-2000/120SP+LXI PDF
Type Description
Series:ALx
Package:Box
Part Status:Active
Tool Type:DC Electronic Load
For Use With/Related Products:DC Power Sources
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FLIR SI124
FLIR SI124
FLIR SI124 ULTRASOUND IMAGING CA
FLUKE-721-1615
FLUKE-721-1615
DUAL SENSOR PRESS CALIBTR 16 PSI
1523
DIG WATTMETER 20A TRUE RMS 2600W