TOP050I064/100G
Manufacturer
Chip Shine / CSRF
VIGOR # :
Description
ICT SPRING CONTACT TEST PROBE
Catalog
Test Probe Tips
DataSheet
TOP050I064/100G PDF
Type Description
Series:TOP050
Package:Box
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Serrated Head, 0.025" (0.64mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.272" (6.90mm)
Length - Overall:1.700" (43.15mm)
Color:-
Voltage Rating:-
Ratings:-
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PK-ZS-017
PK-ZS-017
SPRINGLOADED TIP ZS4000 4/PC
TP2
TP2
TEST PROBES SLIM REACH SUREGRIP
A054B
A054B
OEM PROD BLACK
MPL90-12
MPL90-12
BATTERY LEAD ACID 12V 88AH
SE300F,OR
SE300F,OR
CASE PLASTIC ORG 10.79"LX9.76"W
TOP050I064/100G
TOP050I064/100G
ICT SPRING CONTACT TEST PROBE
OD-50L
OD-50L
EMITTER IR 880NM 500MA TO-39