
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Stacking Method: | Non Stackable |
| Configuration: | Banana to Banana |
| 1st Connector: | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| 2nd Connector: | Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable |
| Cable Length: | 47.2" (1200.00mm) |
| Type: | DMM Test Leads, Modular |
| Contents: | 2 Leads, Black and Red |
| Material - Insulation: | Silicone |
| Wire Gauge: | - |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Ratings: | CAT III 1000V |
| Current Rating (Amps): | 10A |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of A086 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TEST LEAD BANANA TO BANANA 9.8"
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39.4"
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO204AL
TEST LEAD BANANA TO BANANA 47.2"
WR RAT X-BEAM FLEX COMB 11/16
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, VIOLE