SL1500-5.3/480+LXI
Description
PWR SUP 0-1500VDC 8000W 0-5.3A
DataSheet
SL1500-5.3/480+LXI PDF
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:480VAC
Voltage - Output:0 ~ 1500VDC
Current - Output:0 ~ 5.3A
Number of Outputs:-
Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 43.69mm)
Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Power (Watts):8000W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KLN 6-100E
KLN 6-100E
POWER SUPPLY 750W + LXI INTERFA
BOP 36-6DL
BOP 36-6DL
POWER SUPPLY RACK MNT 200W INDUC