ATE 325-0.8DML
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 250W LCD L
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
ATE 325-0.8DML PDF
Type Description
Series:ATE
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 325VDC
Current - Output:0 ~ 0.8A
Display Type:LCD
Number of Characters:3.5 (2)
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.142" L x 8.343" W x 5.220" H (435.40mm x 211.90mm x 132.60mm)
Features:Programmable
Power (Watts):250W