ATE 100-0.5DML
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 50W LCD LO
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
ATE 100-0.5DML PDF
Type Description
Series:ATE
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 100VDC
Current - Output:0 ~ 0.5A
Display Type:LCD
Number of Characters:3.5 (2)
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.126" L x 5.220" W x 4.157" H (435.00mm x 132.60mm x 105.60mm)
Features:Programmable
Power (Watts):50W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
QL355T SII
QL355T SII
PWR SUPP DUAL 0-35V05A * PLUS 1-
KLN 100-30E
KLN 100-30E
POWER SUPPLY 3000W + LXI INTERF
9120A
9120A
PWR SUP SNG OUTPUT PROG 32V 3A
DESOLDER BRAID ROSIN 0.03" 25'
ATE 100-0.5DML
ATE 100-0.5DML