BOP 100-1DL802E
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 100W INDUC
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
BOP 100-1DL802E PDF
Type Description
Series:BOP
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 100VDC
Current - Output:0 ~ 1A
Display Type:LCD
Number of Characters:-
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Features:GPIB, RS-232
Power (Watts):100W