ATE 150-0.7DML
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 100W LCD L
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
ATE 150-0.7DML PDF
Type Description
Series:ATE
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 150VDC
Current - Output:0 ~ 0.7A
Display Type:LCD
Number of Characters:3.5 (2)
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.126" L x 5.220" W x 4.157" H (435.00mm x 132.60mm x 105.60mm)
Features:Programmable
Power (Watts):100W