SL60-66/208+LXI
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 4 KW 0
DataSheet
SL60-66/208+LXI PDF
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:208VAC
Voltage - Output:0 ~ 60VDC
Current - Output:0 ~ 66A
Number of Outputs:-
Size / Dimension:24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Features:Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Power (Watts):4000W