BOP 100-1DL4886
Manufacturer
Kepco Power
VIGOR # :
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 100W INDUC
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
BOP 100-1DL4886 PDF
Type Description
Series:BOP
Package:Box
Part Status:Active
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 100VDC
Current - Output:0 ~ 1A
Display Type:LCD
Number of Characters:-
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Features:GPIB, RS-232
Power (Watts):100W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZUP80-5/U
ZUP80-5/U
PWR SUP BENCH PROG 0-80V 400W
1671A
1671A
POWER SUPPLY 30V 5A TRPL-OUT
KHX 3.3-230
KHX 3.3-230
POWER SUPPLY 1000W SEALED
BOP 100-1DL4886
BOP 100-1DL4886