BOP 20-5DL802E
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 100W INDUC
DataSheet
BOP 20-5DL802E PDF
Type:Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Supply:95 ~ 250VAC
Voltage - Output:0 ~ 20VDC
Current - Output:0 ~ 5A
Number of Outputs:-
Size / Dimension:17.142" L x 12.531" W x 5.220" H (435.40mm x 318.30mm x 132.60mm)
Features:GPIB, RS-232
Power (Watts):100W