TL1017-10
Manufacturer
Bantam Tools
VIGOR # :
Description
END MILL 0.003" 10PK
Catalog
Drill Bits, End Mills
DataSheet
TL1017-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:End Mill, Engraving
Diameter - Bit:0.003" (0.08mm)
Diameter - Shank:0.125" (3.18mm)
Material:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DBC48-1
DBC48-1
DRILL BIT CARBIDE 0.076"
TL1002
TL1002
END MILL CARBIDE 0.125"
END MILL CARBIDE 0.010"
DME-1A
DME-1A
FOUR-TOOL CONTROL UNIT 120V
5EFM4C
5EFM4C
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
TL1017-10
TL1017-10
END MILL 0.003" 10PK
JL13C48W
JL13C48W
2700 LUMEN 48 W WIDE EQUIP LIGHT