RKS2440-40-B10
Manufacturer
Optilumen Inc.
VIGOR # :
Description
RKS2440 LED KIT, 40W, 4K, 10-4PK
Catalog
LED Kits
DataSheet
RKS2440-40-B10 PDF
Type Description
Series:RKS
Package:Retail Package
Part Status:Active
Kit Type:LED
Color:Cool White
Quantity:-
Mounting Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RKS2220-50-A20
RKS2220-50-A20
RKS 2 FT LED KIT, 20W, 5K, 20-PK
5000043F
5000043F
3MM VLP PANEL MNT PROMO KIT
656 SERIES PROMO KIT
0603DC-R47XJRW
0603DC-R47XJRW
CERAMIC CHIP INDUCTOR,470NH
ES132
ES132
CLEANER DEGREASER ELECT 1 GAL
RKS2440-40-B10
RKS2440-40-B10
3KPSMC30A
3KPSMC30A
TVS DIODE 3KW 36.8V SMC