
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Encore!® XP® |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 29 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 40-DIP (0.620", 15.75mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 230 |
Current price of Z8F3221PM020EG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 8DFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 24HWQFN
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
LED RED/YELLOW DIFFUSED 5MM T/H