
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | 0.22V @ 100mA |
| Current - Output: | 150mA |
| Current - Quiescent (Iq): | 35 µA |
| Current - Supply (Max): | - |
| PSRR: | 65dB (1kHz) |
| Control Features: | Enable |
| Protection Features: | Over Current, Over Temperature |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of NJU7771F05-TE1# is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG LINEAR 1A HI SPEED LO VIN
IC REG LINEAR 2.5V 1A DPAK
IC REG LINEAR 3.2V 100MA 8SOIC
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT23-5
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
4.3/10 MINI DIN FEMALE (JACK) ,