
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.8V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Current - Output: | 300mA |
| Current - Quiescent (Iq): | 180 µA |
| Current - Supply (Max): | - |
| PSRR: | 80dB (1kHz) |
| Control Features: | Enable |
| Protection Features: | Over Temperature, Short Circuit |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 (MTP5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of NJM2881F18-TE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG LIN POS ADJ 300MA 8SOIC
IC REG LINEAR 5V 200MA 8SOIC
IC REG LINEAR 1.3V 150MA 4WLCSP
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT23-5
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
PRESSURE TRANSDUCER