RSD51M100
Manufacturer
Rendeer Systems
VIGOR # :
Description
RSD51M100 ATSAMD51J19 MODULE
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
RSD51M100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Module/Board Type:MCU Core
Core Processor:ARM® Cortex®-M4
Co-Processor:-
Speed:120MHz
Flash Size:512KB
RAM Size:192KB (Internal), 16MB (External QSPI)
Connector Type:-
Size / Dimension:1.24" x 1.10" (31.5mm x 28mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)