GS8640Z18GT-167IV
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
GS8640Z18GT-167IV PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:72Mb (4M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)