GS82583ET18GK-675I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 288MBIT PARALLEL 260BGA
Catalog
Memory
DataSheet
GS82583ET18GK-675I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous
Memory Size:288Mb (16M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:675 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.25V ~ 1.35V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)